Final Four Ligi Mistrzyń we Włoszech

17.02.2017

Poznaliśmy organizatora Final Four Ligi Mistrzyń.

Będzie nim Imoco Volley Conegliano, grupowy rywal Chemika Police. Co to dla nas oznacza??

Sytuacja tak na prawdę niewiele się zmienia. Wciąż obowiązują zasady, w których z grupy A wyjdzie najlepszy zespół oraz wicelider, o ile znajdzie się w gronie "dwóch najlepszych wiceliderów ze wszystkich grup". 

- Imoco jest organizatorem Final Four i na pewno w nim wystąpi. Kiedyś była zasada, że organizatorem może być drużyna, która zapewniła sobie awans do play off. Teraz już ta zasada nie obowiązuje, dlatego Imoco – niezależnie od miejsca w grupie A – na pewno zorganizuje Final Four – mówi Krzysztof Turowski, koordynator do spraw siatkówki z ramienia CEV. 

Pojawiły się pytania, czy gdyby Imoco zakończyło rywalizację na pierwszym lub drugim miejscu, a i tak awansuje do Final Four ze względu na organizację, to czy trzecia ekipa grupy A „wskoczy” na jego miejsce i trafi dla play off. 

- Nie, taka sytuacja nie będzie mieć miejsca. Jeśli Imoco skończy na szczycie grupy A, to tylko drugi zespół zostanie wzięty pod uwagę w kontekście play off (o ile znajdzie się w gronie "dwóch, a wtedy trzech, najlepszych wiceliderów ze wszystkich grup"). Jeśli Conegliano skończy na drugim, to awansuje tylko lider grupy A – dodaje. 

Do końca fazy grupowej Ligi Mistrzyń pozostały dwie kolejki. Chemik wciąż liczy się w walce o awans. Kolejny mecz policzanek już w najbliższy wtorek w Azoty Arenie.