Kompletny skład Chemika Police

15.09.2015

Drużyna Chemika Police na sezon 2015/2016 liczy 14 zawodniczek. Do ekipy Mistrzyń Polski dołączyła Dominikanka, Isabel Yonkaira Paola Pena.

- Zgodnie z moimi wcześniejszymi zapowiedziami, że w tym tygodniu sfinalizowane zostaną rozmowy dotyczące zakontraktowania siatkarki na pozycję przyjmującej, mogę już przekazać oficjalną wiadomość, że w sezonie 2015/2016 barw naszego klubu bronić będzie reprezentantka Dominikany, Isabel Yonkaira Paola Pena – mówi Joanna Żurowska, prezes Chemika Police.

Nowa siatkarka Chemika Police urodziła się w Santo Domingo. Ma 22 lata, 190 cm wzrostu i 320 cm zasięgu w ataku. W narodowej reprezentacji Dominikany występowała podczas ostatniego Pucharu Świata, który zakończył się trzy tygodnie temu w Japonii i należała do najskuteczniejszych siatkarek w swojej drużynie.

- Postanowiliśmy postawić na młodą zawodniczkę, która wciąż się rozwija i ma perspektywy do grania na najwyższym poziomie. Po raz pierwszy widziałem ją w trakcie turnieju w Szwajcarii. Później oglądałem kilka spotkań klubowych, a ostatnio w drużynie narodowej. Cieszę się, że występuje w kadrze, ponieważ zdobywa dużo cennego doświadczenia, grając przeciwko renomowanym rywalkom. Na pewno będzie dla nas wzmocnieniem – uważa Giuseppe Cuccarini, trener Chemika Police.

Isabel Yonkaira Paola Pena przyjedzie do Polski i dołączydo drużyny Mistrza Polski na początku października.

- Reprezentacja Dominikany, w której występuje nasza nowa siatkarka, przygotowuje się obecnie do Norceca Womens Continental Championship. Turniej rozegrany zostanie w dniach 25 września – 3 października w Michoacan w Meksyku i dopiero po jego zakończeniu Isabel przyjedzie do Polski - informuje Radosław Anioł, dyrektor zarządzający klubu. -Turniej w Meksyku, podobnie jak Mistrzostwa Europy, do których w kadrze Polski przygotowuje się sześć siatkarek Chemika Police, jest kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro - dodaje.
Fot. FIVB