Malwina Smarzek siatkarką Chemika Police

6.07.2016

Malwina Smarzek, reprezentantka Polski, podpisała kontrakt z Chemikiem Police. 

Smarzek ma 20 lat. Jest wychowanką ŁMLKS Łask. W latach 2014-2016 występowała w barwach Legionovii Legionowo. Przez wielu siatkarskich ekspertów uważana jest za wielki talent i przyszłość naszej reprezentacji.

W seniorskiej kadrze zadebiutowała w 2014 roku. Od tego momentu w biało-czerwonych barwach wystąpiła 22 razy. Jest złotą medalistką mistrzostw Europy juniorek z 2013 roku. 

Nowa siatkarka mistrza Polski ma 191 cm wzrostu. Potrafi złapać piłkę w ataku na wysokości 318 cm. W minionym sezonie ORLEN Ligi była trzecią w rankingu najlepiej punktujących. W 28 meczach zdobyła 389 punktów (średnio ponad 4 oczka w każdym z rozegranych setów). 

- Malwina to bardzo perspektywiczna siatkarka. W Chemiku jest sporo doświadczonych dziewczyn, od których może uczyć się zarówno siatkówki, jak i sposobu na życie, przyzwyczajeń, profesjonalizmu. Mamy nadzieję, że Malwina będzie się rozwijać i w przyszłości stanie się kluczową siatkarką naszej drużyny oraz reprezentacji Polski - mówi Radosław Anioł, dyrektor zarządzający. 

Aktualnie Smarzek przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Szczyrku. We wrześniu weźmie udział w eliminacjach do mistrzostw Europy.