Przedszkoliada w Policach

4.03.2017

Zawodniczki Chemika Police wzięły udział w Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, czyli największym w Europie cyklu imprez o charakterze sportowym dla aktywnych przedszkolaków.

Idea spotkań polega na propagowaniu aktywności fizycznej wśród najmłodszych.

- Wśród dzieci jest tendencja siedzenia przed telewizorem, komputerem, tabletem. My staramy się zaszczepić w nich miłość do sportu, do ruchu i rywalizacji - mówi Adrian Szpakowski, lokalny promotor systemu Przedszkoliada.pl.

Katarzna Gajgał-Anioł, Stefana Veljković, Malwina Smarzek i Joanna Wołosz oraz zawodniczki młodego Chemika pojawiły się w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza przy ulicy Siedleckiej 6 w Policach. Spotkały się z dziećmi przy stoisku siatkarskim. Dzieci przebijały w nim piłkę przez minisiatkę.

Oprócz tego, zawodniczki Chemik wzięły udział w konkursach i zajęciach ogólnorozwojowych, które przygotowała Przedszkoliada. 

- Był sport i dzieci, więc musiało być fajnie. Jeśli niektóre z tych maluchów złapią sportowy bakcyl, to już można mówić o sukcesie. Cieszę się, że wzięłyśmy udział w tej inicjatywie - mówi Katarzyna Gajgał-Anioł, środkowa. 

Przypominamy, że stoisko Przedszkoliady rozstawiane jest w trakcie każdego meczu Chemika w Azoty Arenie.  

Polecamy również profil Przedszkoliady na Facebooku, który dostępny jest TUTAJ.