Rusza proces akredytacyjny na sezon 2020/21

21.09.2020

Zapraszamy wszystkich dziennikarzy do akredytowania się na mecze Tauron Ligi oraz Pucharu Polski w sezonie 2020/21. 

Wzorem lat ubiegłych, proces akredytacyjny prowadzony jest za pośrednictwem accredito.com. 

Przypominamy, mecze Chemika rozgrywane będą w hali ZS im. Łukasiewicza w Policach (Siedlecka 6e). 

Proces wystartuje we wtorek (22.09.2020) o godzinie 8:00. Koniec przewidziany jest na sobotę 26.09.2020. o godzinie 18:00.

Dziennikarze akredytowani na zeszłoroczne rozgrywki otrzymają email wygenerowany przez accredito.com. Podobnie subskrybenci naszej strony. 

Jeśli któryś z dziennikarzy nie miał styczności z platformą accredito.com, a chciałby akredytować się na najbliższy sezon, proces rejestracji jest bardzo prosty. Wystarczy wejść na stronę www.accredito.com, założyć konto i przejść do zakładki "akredytuj". 

Następnie w sekcji "wydarzenia" wpisujemy Chemik Police, dzięki czemu znajdziemy proces akredytacyjny na mecze naszej drużyny. Wypełniamy krótki wniosek i wysyłamy. Potwierdzenie przyznania akredytacji przyjdzie drogą mailową.  

Osobą odpowiedzialną za kontakt z mediami jest Rafał Kuliga (media@chemik-police.com).

Akredytacje odebrać można będzie przed pierwszym spotkaniem ligowym w Policach. 

Wytyczne ligi dotyczące współpracy z mediami w nadchodzącym sezonie:

1. Przy wejściu do hali każdy z przedstawicieli mediów obowiązkowo ma mieć mierzoną temperaturę przy pomocy termometru bezdotykowego, np. przez ochronę lub innego pracownika klubu. Nie wpuszczamy na mecz od 37.8 stopnia.

2. W trakcie pobytu w hali każdy z przedstawicieli mediów ma założoną maskę, o ile jego miejsce znajduje się strefie „0”. Jeśli poza strefą „0”, to obowiązek zakrywania twarzy maską cały czas w trakcie pracy przy drużynach w mixed zonie (dotyczy wszystkich rodzajów mediów). Bardzo ważne, by maska była założona prawidłowo, zakrywając cały nos i usta, a nie tylko była zaciągnięta częściowo. Brak pracy w maseczce powinien skutkować odebraniem akredytacji i opuszczeniem obiektu przez danego przedstawiciela mediów.

3. Media mają wydzielone miejsca w trakcie meczu z dala od boiska, dalej niż do tej pory, czyli minimum dwa metry bandami reklamowymi, lub najlepiej na trybunach, poza strefą „0”. Nie mają w trakcie meczu żadnego kontaktu z drużynami. Wyjątek stanowią fotoreporterzy (też prośba o ograniczenie ich liczby do największych redakcji), którzy będą mogli zbliżać się do boiska po bokach, jednak najbliżej w odległości 2 metrów od band ledowych. Fotoreporterzy w trakcie poruszania się przy boisku muszą cały czas nosić prawidłowo założone maski oraz rękawiczki ochronne (rekomendowane).

4. Po meczu rozmowy dozwolone tylko w mixed zonie, specjalnie wyznaczonej. Cześć przy ściance dla mediów rejestrujących obraz, część bez ścianki dla mediów nagrywających wywiady bez obrazu. W obu obowiązek założenia prawidłowo maski oraz pracy z odległości minimum 2 metrów – np. przy pomocy mikrofonów na statywach czy wysięgników. Ważne, by strefy były tak wyznaczone, by te dwa metry wymuszały i nie pozwalały na bliższy kontakt.
Po rozmowie dezynfekcja sprzętu zbliżanego do gracza (mikrofonu itp.), o ile będzie rozmowa z kolejnym graczem.

5. Do mixed zony obowiązkowo udaje się MVP meczu plus jeszcze jeden gracz/trener tej drużyny plus 2 graczy drugiej drużyny. Reszta zespołu może także przejść przez mixed zonę i być do dyspozycji mediów. Warto, wzorem ubiegłego sezonu, poza oczywiście MVP, wcześniej wyznaczać graczy, którzy pójdą do mixed zony.

6. Przy stanowiskach pracy mediów muszą znajdować się w widocznym miejscu odpowiednie płyny do dezynfekcji. Jeden może być także przy mixed zonie, tak by ułatwić dezynfekcję sprzętu nagrywającego (rekomendowane).

7. Przy niestosowaniu się przez media do przepisów bezpieczeństwa klub/organizator zastrzega sobie prawo do odebrania akredytacji.