Srebro w Bobolicach

8.10.2018

Chemik Police zajął drugie miejsce w Energa Bobolice Cup.

Policzanki przegrały pierwsze spotkanie z DPD Legionovią Legionowo 0:3 i ten niefortunny start zadecydował o końcowej klasyfikacji.

W kolejnych spotkaniach Chemik był górą, pokonał nawet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz, późniejszego zwycięzcę turnieju.

To było jednak za mało. Pałac lepiej spisał się w pozostałych meczach, a z Chemikiem przegrał walcząc w tie breaku. Podsumowując wszystkie trzy spotkania, Bydgoszczanki okazały się numerem jeden.

Chemik miał do dyspozycji prawie wszystkie siatkarki, jednak niektóre nie mogły grać w pełnym wymiarze, ponieważ dopiero dołączyły do zespołu i rozpoczęły przygotowania.

W Bobolicach na parkiecie pojawiły się wszystkie zawodniczki. Szanse debiutu w nowych barwach otrzymały Martyna Grajber, Justyna i Martyna Łukasik, Iga Chojnacka, Marlena Pleśnierowicz, Justyna Łysiak i Chiaka Ogbogu.

Drużynę w trakcie wszystkich spotkań prowadził Faruk Feray, który zastępował Marcello Abbondanzę. Włoch przebywał na mistrzostwach świata. Kadra Kanady pożegnała się z turniejem, a Abbondanza do Polski wróci jeszcze w tym tygodniu.

Wyniki Chemika w Energa Bobolice Cup:

Chemik Police – Legionovia Legionowo 0:3 (8:25, 23:25, 24:26)
Chemik Police – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:22, 18:25, 12:25, 25:7, 15:10)
Chemik Police – Enea PTPS Piła 3:1 (13:25, 25:22, 25:23, 25:20)