Straszimira Simeonova (Filipowa) siatkarką Chemika Police

6.12.2017
Straszimira Filipowa podpisała kontrakt z Chemikiem Police. Bułgarka jest czwartą środkową zakontraktowaną przez nasz zespół.
 
Filipowa to doświadczona reprezentantka Bułgarii. W trakcie minionych mistrzostw Europy była podstawową środkową. W fazie grupowej Bułgarki pokonały Turcję i Ukrainę, przegrały z Rosją w tie breaku. Finalnie zajęły w turnieju 9. miejsce. Simeonova w przeszłości pełniła funkcję kapitana reprezentacji.
 
W karierze klubowej występowała m.in. w lidze rosyjskiej, francuskiej i azerskiej. Ostatnie lata spędziła w Azerrail Baku.
 
Co ciekawe, nieco starsi i wytrwalsi kibice mogą pamiętać ją z polskich parkietów. W sezonie 2005/06 zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski z Calisią Kalisz.
 
Na swoim koncie ma 3 mistrzostwa i Puchary Francji, brązowy medal w mistrzostwach Rosji, mistrzostwo i brąz w Azerbejdżanie.
 
Urodziła się 18.08.1985 roku i mierzy 195 centymetrów.

 - Pozyskaliśmy zawodniczkę doświadczoną, ograną na poziomie międzynarodowym. To ważne, ponieważ dołącza do nas w trakcie trwania sezonu, a doświadczenie będzie kluczowe w szybkiej aklimatyzacji w nowym miejscu. Sportowo na pewno jest dla nas dużym wzmocnieniem. To środkowa solidna w zasadzie w każdym elemencie. Ma dobry blok, jest skuteczna w ataku i dysponuje kąśliwą zagrywką. Cieszę się, że pomoże nam w walce o trofea - mówi Jakub Głuszak, trener.