Trzecie zwycięstwo w Lidze Mistrzyń

21.02.2017

Chemik Police pokonał Telekom Baku 3:1. To trzecie zwycięstwo policzanek w Lidze Mistrzyń, w tym drugie za trzy punkty.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli przyjezdnych. Azerki znacznie lepiej spisywały się w kontrataku i znakomicie broniły. Szybko wyszły na czteropunktowe prowadzenie. Chemik stopniowo odrabiał straty. Dobrze spisywała się Stefana Veljković. Po punktowym bloku Agnieszki Bednarek-Kaszy policzanki doprowadziły do wyrównania 18:18. W końcówce jednak wróciły problemy z początku seta, na prowadzenie wyszły rywalki (21:25).

Porażka podrażniła gospodynie, które kolejny set zaczęły od ostrzejszej zagrywki i odważniejszej gry w ataku. Chemik szybko zbudował przewagę. Do pięciu punktów podwyższyła ją Veljković, która bardzo efektownym atakiem zdobyła 17 punkt (17:12). W końcówce pojedynczym blokiem popisała się Blagojević, mistrzynie Polski wygrały set do 16.

Serbski duet kontynuował solidną grę w kolejnej odsłonie. Blagojević dobrze spisywała się z lewego skrzydła, Veljković w bloku. Znakomitą czujkę w tym elemencie miała też Asia Wołosz, która do stanu 13:6 zdobyła blokiem cztery punkty. Policzanki zanotowały świetną serię i wyszły na wysokie prowadzenie (16:8). Chwilę później Chemik wygrywał 2:1 w setach i 15:8 w punktowych blokach.

Gospodynie były na fali. Poczuły swobodę, która pozwalała na pokazanie pełni umiejętności. Z początku skutecznie atakowały Veljković i Madelaynne Montano, chwilę później serię skutecznych ataków zaliczyła Smarzek. Chemik podciął rywalkom skrzydła (13:3). Trener Głuszak wprowadził na boisko siatkarki, które zaczęły mecz w kwadracie dla rezerwowych. Roszady nie zmieniły jednak przebiegu gry.

Chemik wygrał mecz za trzy punkty. Policzanki do końca pozostają w walce o awans do fazy play off.

Chemik Police - Telekom Baku 3:1 (21:25, 25:16, 25:13, 25:16)

Chemik: Smarzek (15), Blagojević (13), Zaroślińska (5), Wołosz (7), Bednarek-Kasza (8), Veljković (13), Krzos (l.) oraz Montano (8), Werblińska (4), Bełcik (1), Jagieło.