Marco Fenoglio trenerem Chemika

17.08.2023

Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Marco Fenoglio, włoskim szkoleniowcem.

Ma 53 lata i urodził się w Cuneo. W minionym sezonie pracował w greckim PAOKU.

Największe sukcesy święcił w Bergamo, z którym wygrał Ligę Mistrzyń, mistrzostwo i puchar Włoch. Kolejne mistrzostwo Włoch zdobył prowadząc Novarę.

Pierwsze kroki stawiał współpracując z Emanuele Zaninim i Andreą Anastasim. Zaczynał jako trener przygotowania fizycznego, następnie zdobywał doświadczenie jako asystent, aby w 2005 roku stać się pierwszym trenerem klubu włoskiej Serie A.

- Cieszę się z podpisania kontraktu. Wszyscy wiedzą, jak renomowanym klubem jest Chemik. Mam świadomość, jakie oczekiwania się z tym wiążą i jestem na nie gotowy. To normalne. W sporcie z presją wyniku obcujemy na co dzień, jestem doświadczonym szkoleniowcem i potrafię sobie z tym radzić. Zaczynamy przygotowania do sezonu. Na początku priorytetem będzie praca w siłowni, przygotowanie motoryczne, później zaczniemy bardziej skupiać się na technice i taktyce. Pracujmy ciężko, walczmy, a wyniki przyjdą – mówi Fenoglio.

Pierwszy dzień pracy w Chemiku przewidziany jest na piątek (18.08.). Zespół rozpocznie przygotowania do sezonu, zaplanowane są spotkanie siatkarek, prezesa i sztabu szkoleniowego, badania oraz testy funkcjonalne.