Rewanż bielszczanek

29.09.2013

Rewanż bielszczanek w Szamotułach

Superpuchar dla Dąbrowy Górniczej

BKS Aluprof Bielsko Biała zrewanżował się naszym siatkarkom za porażkę sprzed tygodnia. Tym razem to bielszczanki schodziły z parkietu jako zwyciężczynie niedzielnego pojedynku rozegranego w ramach turnieju Szamotuły Amica Cup 2013.

BKS Aluprof Bielsko Biała – Chemik Police 3:1 (22:25, 25:19, 25:24, 25:22)
BKS Aluprof Bielsko Biała: Wilk, Ciaszkiewicz, Trojan, Łyszkiewicz, Czypriuk – Solarewicz, Nikić, – Wojtowicz - libero oraz Strózik, Szymańska.
Chemik Police: Muhlsteinova, Raczyńska, Mróz, Bjelica, Mirek, Sobolska, Krzos – libero oraz Grejman.

Wydawało się, że po zwycięstwie sprzed tygodnia, w ramach turnieju o puchar prezesa Grupy Azoty Zakłady Chemiczne SA, nasze siatkarki mają sposób na wygrywanie z BKS Aluprofem Bielsko Biała. Wskazywał na to nie tylko wynik meczu z Polic, ale także dość łatwe i pewne zwycięstwo w pierwszym secie niedzielnego pojedynku w Szamotułach. Okazało się jednak, że rywalki zdołały otrząsnąć się z tych niepowodzeń i wziąć skuteczny rewanż na naszej drużynie.

Zwycięstwo w pierwszym secie prawdopodobnie przyszło zbyt łatwo, nastąpiło chwilowe rozluźnienie w naszych szeregach i w drugim secie to bielszczanki dyktowały warunki na parkiecie, przejmując inicjatywę po pierwszej przerwie technicznej, podczas której wynik był jeszcze korzystny dla Chemika 8:5. Na drugiej przerwie technicznej przegrywaliśmy trzema punktami, by po chwili doprowadzić do remisu 17:17. Końcówka seta należała jednak do BKS-u.
Nasze panie ostro zabrały się do pracy w trzecim secie, prowadząc w nim 8:6, 16:11, 21:18, by po chwili rozkojarzenia roztrwonić przewagę, Bielszczanki doprowadziły do remisu 22:22 i wkrótce cieszyły się ze zwycięstwa w tej partii. Dobrą passę kontynuowały w kolejnej odsłonie meczu, rozstrzygając ją po 27 minutach gry na swoją korzyść.

Oto, jak ten mecz i cały turniej podsumował trener naszych siatkarek, Mariusz Wiktorowicz:
- Brakowało nam konsekwencji w realizacji założeń, które dziewczyny otrzymywały podczas przerw, czy to technicznych, czy czasów – stwierdził trener. - Zdecydowanie więcej ataków bielszczanek powinniśmy zatrzymać podwójnym blokiem, przy schematycznym rozegraniu rywalek. Nasz atak też powinien być bardziej skuteczny, gdyby i w tym elemencie utrzymany był rygor przekazywanych wariantów rozwiązań. A tego dzisiaj zabrakło. Były okresy przewagi, kiedy prowadziliśmy 2-3 punktami i nagle była ona niwelowana nie dzięki pozytywnej grze przeciwnika, lecz naszym przestojem, jakby brakiem wiary we własne umiejętności, które przecież dziewczyny mają, ale gdzieś zatrzymane na hamulcu ręcznym. Są duże rezerwy w drużynie i od wszystkich zawodniczek oczekuję takiej energii, gorącej atmosfery na boisku jak w meczu z Treflem. To tworzy cały zespół, a tego dzisiaj nie było, nie było spontanicznej reakcji na wydarzenia na boisku.
Jeśli chodzi o cały turniej – dodał trener – mieliśmy okazję przećwiczyć grę w różnych ustawieniach, bo na każdy mecz wychodziliśmy w innym układzie personalnym. Zależało nam na tym, aby Maja Ognjenović, po kilku dniach treningów pograła z nami więcej. Miała ku temu okazję w dwóch meczach. W dzisiejszym, z BKS-emi, nie wyszła na boisko, bo ma lekko naciągnięty mięsień dwugłowy uda i nie chcieliśmy ryzykować czegoś poważniejszego przed ważną inauguracją ligi u nas, w Policach. Ale za to miała okazję pograć Lucie i dzięki temu nasuwają się nam pewne wnioski. Mamy sporo informacji o naszej grze, o tym kogo można wkomponować do tego wyjściowego składu, na kogo możemy liczyć przy zmianach taktycznych. Poza tym mamy większą wiedzę o przeciwniczkach, z którymi spotykamy się na początku rozgrywek ligowych. To będzie procentowało i na pewno przyniesie korzyści dla naszego zespołu.

Na zakończenie turnieju w Szamotułach, rozegrano mecz o Superpuchar Polski. Trofeum to, po raz drugi z rzędu zdobyły siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza pokonując Atom Trefl Sopot 3:0 (25:19, 25:23, 25:15). MVP turnieju została Eleonora Dziękiewicz.

Wyniki turnieju Szamotuły Amica Cup 2013:
Piątek, 27 września:
Chemik Police - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (23:25, 23:25, 15:25)
BKS Aluprof Bielsko-Biała - Atom Trefl Sopot 1:3 (18:25, 21:25, 25:21, 24:26)
Sobota, 28 września:
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:3 (21:25, 25:20, 26:28, 25:20, 12:15)
Chemik Police - Atom Trefl Sopot 3:0 (26:24, 25:21, 25:19)
Niedziela, 29 września:
BKS Aluprof Bielsko-Biała - Chemik Police 3:1 (22:25, 25:19, 26:24, 25:22)
Mecz o Superpuchar Polski 2013: Atom Trefl Sopot - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (19:25, 23:25, 15:25)

Końcowa klasyfikacja turnieju w Szamotułach:
1. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
2. BKS Aluprof Bielsko-Biała
3. Chemik Police
4. Atom Trefl Sopot