Agel – Chemik: Mistrzynie Polski wywalczyły awans

27.01.2016
Chemik Police pokonał Agel Prostejov 3:0. Dzięki zwycięstwu policzanki jako pierwszy zespół z ORLEN Ligi awansowały do kolejnej rundy Ligi Mistrzyń 2015/16.

- To jest mecz o nasze być albo nie być w Lidze Mistrzyń, jesteśmy niezwykle zmotywowani – mówił przed pierwszym gwizdkiem Jakub Głuszak, drugi trener.

Wspomnianą motywację widać było od początki spotkania. Dodatkowym impulsem mogła być gra Anny Werblińskiej, która wygrała walkę z czasem, wyleczyła uraz, i zaczęła spotkanie w wyjściowej szóstce.

Początkowo Agel dokładnie przyjmował i pojedynek był wyrównany, w pewnym momencie gospodynie prowadziły nawet dwoma punktami. Jednak Chemik cierpliwie czekał, aż zafunkcjonuje zagrywka. Cierpliwość się opłaciła. Policzanki odrzuciły rywalki od siatki, dobrze grały wyblokiem i dostawały dużo okazji do kontrataków. W nich skutecznie atakowała Madelaynne Montano. Przyjezdne od połowy seta zaczęły odskakiwać i powiększać swoją przewagę, żeby z parkietu zejść ze zwycięstwem do 19. Anna Werblińska i Mariola Zenik miały po 100% pozytywnego przyjęcia.

Policzanki nabrały wiatru w żagle. Drugi set rozpoczęły od kilku atomowych zagrywek Montano. Ponadto sposobu na blok nie mogła znaleźć Melissa Vargas. Kubanka raz po raz nadziewała się na blok mistrzyń Polski. Chemik utrzymywał dokładne przyjęcie. Żadna z odbierających nie zeszła poniżej 50% dokładnego przyjęcia, a Werblińska utrzymała statystyki z pierwszego seta (100% pozytywnego odbioru). Podopieczne Giuseppe Cuccariniego prowadziły już 2:0 w setach.

Trzecią partię Chemik zaczął bardzo agresywnie. Czeszki nie były w stanie przebić się przez blok Stefany Veljković. Już w trakcie pierwszej przerwy technicznej przyjezdne miały sześć punktów przewagi (2:8). Gospodynie starały się walczyć. Po bloku na Veljković zniwelowały straty do dwóch punktów (12:14). Policzanki jednak były skoncentrowane. W ważnym momencie atak skończyła Helena Havelkova. Chemik w niewiele ponad godzinę zwyciężył 3:0 i zagwarantował sobie awans do fazy play off Ligi Mistrzyń.

Agel Prostejov - Chemik Police 0:3 (19:25, 14:25, 18:25)

Chemik: Havelkova, Werblińska, Bednarek-Kasza, Veljković, Bełcik, Montano, Zenik (l.)