Aluprof – Chemik: Druga porażka w lidze

21.02.2016
BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała pokonał Chemik Police 3:0. To druga porażka policzanek w bieżącym sezonie ORLEN Ligi.

Pierwsza partia rozpoczęła się od zaciętej walki i rywalizacji punkt za punkt. Aluprof podrażniony ostatnimi porażkami grał ambitnie i bez kompleksów. Set rozstrzygnął się w końcówce. Skutecznym atakiem ze środka popisała się Stefana Veljković (21:21). Od tego momentu w grze policzanek coś się zacięło. Gospodynie zdobyły dwa punkty z rzędu i o czas poprosił trener Giuseppe Cuccarini. Aluprof jednak utrzymywał wysoką skuteczność na siatce. Partię atakiem z prawego skrzydła skończyła Helena Horka.

Aluprof kontynuował dobrą grę w drugiej odsłonie. Już na samym początku wyszedł na wysokie prowadzenie 6:1. Policzanki stopniowo odrabiały straty po dobrych zagrywkach Joanny Wołosz i Madelaynne Montano. Na pierwsze prowadzenie wyszły w połowie seta po skutecznym ataku z jednej nogi Agnieszki Bednarek-Kaszy (11:12).

Chemik zaczął mieć problemy z odbiorem. Mistrzynie Polski straciły kilka punktów w jednym ustawieniu i na drugą przerwę schodziły z trzypunktową stratą. Bielszczanki kontynuowały dobrą grę, coraz lepiej prezentowały się w bloku. Tylko po dwóch setach miały dziewięć bezpośrednich punktów zdobytych tym elementem. Aluprof prowadził 2:0.

W trzeciej partii trener Cuccarini zdecydował się na wystawienie zupełnie innej szóstki, na parkiecie pozostała jedynie Yonkaira Pena. Roszady poprawiły grę, trzeci set był najbardziej zaciętym ze wszystkich. Aluprof jednak zaskakiwał znakomitym blokiem i ambitną obroną. Policzanki odskoczyły na kilka oczek po dobrym bloku Izabeli Bełcik i skutecznym ataku Izabeli Kowalińskiej(10:12). Na bielszczankach jednak nie zrobiło to wrażenia. Odrobiły straty przy zagrywce Yael Castiglione i doprowadziły do zaciętej końcówki. W ostatniej akcji fantastyczną
obroną popisała się Mariola Wojtowicz, która przebiła na drugą stronę „straconą piłkę”. Aluprof wygrał tę akcję, a w konsekwencji cały mecz 3:0.

To druga porażka policzanek w bieżącym sezonie ORLEN Ligi. Chemik pozostaje liderem tabeli.

BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała - Chemik Police 3:0 (25:22, 25:20, 25:23)

Chemik: Havelkova, Werblińska (7), Bednarek-Kasza (7), Veljković (9), Montano (5), Wołosz (2), Zenik (l.) oraz Bełcik (2), Kowalińska (8), Pena (6), Jagieło (3), Mróz (4), Gajgał-Anioł, Maj-Erwardt.