Cenne zwycięstwo w trudnym meczu z Bielskiem

27.11.2016

Chemik Police pokonał BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:1. Policzanki pozostają niepokonane w ORLEN Lidze.

Inauguracyjna partia rozpoczęła się od zaciętej walki. Chemik przyspieszył przy stanie 10:10. Najpierw znakomicie w obronie zagrały Aleksandra Jagieło i Joanna Wołosz, chwilę później efektownym atakiem z krótkiej popisała się Stefana Veljković. Serbka dołożyła do tego trudny serwis floatem, o czas poprosił trener Mariusz Wiktorowicz. Po kilku skutecznych atakach z kontry Madelaynne Montano policzanki wyszły na prowadzenie.

Drugą partię lepiej rozpoczęły przyjezdne. Chemik miał problemy z dokładnym przyjęciem, co przełożyło się na niższą skuteczność ataku w pierwszej akcji (5:10). Policzanki odrobiły straty po dobrej zagrywce Veljković i skutecznych atakach Montano. W zaciętej końcówce na przewagi zwyciężyły przyjezdne i doprowadziły do wyniku 1:1.

Kolejna odsłona była bliźniacza do pierwszej. W połowie seta mistrzynie Polski przyspieszyły. Dobrze w polu serwisowym spisywała się Malwina Smarzek, efektownie w ataku wyglądała Veljković. Serbka raz po raz świetnymi uderzeniami kończyła ataki z krótkiej. Chemik wyszedł na prowadzenie 2:1 w setach.

Podopieczne Jakuba Głuszaka poczuły się pewnie. Zaczęły grać ambitniej w obronie, co przekładało się na punkty w kontrze. W ataku z lewego skrzydła rozkręciła się Malwina Smarzek. BKS odrobił część strat, głównie za sprawą Sonii Mikyskovej. Policzanki jednak rozsądnie rozegrały końcówkę, zwyciężyły i zachowały status niepokonanych w bieżących rozgrywkach.

Chemik Police - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:1 (25:19, 26:28, 25:15, 25:23)

Chemik: Jagieło (12), Smarzek (16), Montano (22), Wołosz (1), Veljković (20), Gajgał-Anioł (10), Krzos (l.) oraz Blagojević (1), Bednarek-Kasza, Zaroślińska.

MVP: Stefana Veljković