Chemik – Dąbrowa: Pojedynek na szczycie

29.01.2016

W szesnastej kolejce ORLEN Ligi Chemik Police podejmie MKS Tauron Dąbrowę Górniczą. Początek sobotniego spotkania o godzinie 18 w Azoty Arenie.

Gospodynie w środę wywalczyły awans do play off Ligi Mistrzyń, a w sobotę zagrają spotkanie z Dąbrową, która zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Po przerwie świątecznej zanotowała dwa zwycięstwa. Pokonała Developres SkyRes Rzeszów i PTPS Piła. Do drugiego PGE Atomu Trefl Sopot traci tylko dwa punkty.

- Mamy na swoim koncie ważne zwycięstwo w Prostejowie, więc teraz skupiamy się na kolejnych spotkaniach i gramy dalej. Zaczynamy od Dąbrowy, potem czeka nas mecz z Atomem – mówi Giuseppe Cuccarini, trener.

Chemik po przerwie świątecznej pokonał Polski Cukier Muszyniankę Enea i przegrał z Impelem Wrocław. Była to pierwsza porażka mistrzyń Polski od początku rozgrywek ligowych w bieżącym sezonie.

- Nie roztrząsajmy tej sytuacji. Musiałyśmy kiedyś przegrać. Lepiej skupmy się na przyszłości, bo wiele ważnych spotkań przed nami – zaznacza Agnieszka Bednarek-Kasza, środkowa.

W barwach dąbrowianek występują m.in. Kamila Ganszczyk, najlepiej blokująca ORLEN Ligi (średnio 1,15 bloku na set) oraz Micha Hancock, najbardziej ofensywna z rozgrywających w stawce. W wielu meczach zdobywała blisko 10 oczek. Zazwyczaj dzięki dobrej grze w zagrywce (28 punktowych serwisów od początku sezonu).

W pierwszym spotkaniu Chemik pokonał Dąbrowę 3:0. MVP pojedynku uznano Stefanę Veljković.

Dla kibiców z Polic podstawiony zostanie darmowy autobus, który ruszy o godzinie 16:30 z przystanku Police Rynek, następny przystanek – CH Kinga. Kurs powrotny 20 minut po zakończeniu meczu.

Wciąż można kupić wejściówki na spotkanie Chemik Police – MKS Tauron Dąbrowa Górnicza w internecie na www.chemik-police.com oraz www.kupbilet.pl, a także w salonach EMPiK i punktach STS w całej Polsce.

Bilety są również dostępne w kasach Azoty Areny w dniu meczu od godziny 14.

Przed spotkaniem z Dąbrową posiadacze karnetów - podobnie jak przed meczem z Muszyną - mogą zdobyć kalendarze z fotografiami siatkarek Chemika Police. Zasady są identyczne jak TUTAJ. Posiadacze karnetów VIP, którzy nie odebrali kalendarzy przed spotkaniem z Muszynianką, mogą to zrobić przed spotkaniem z dąbrowiankami.