Młode siatkarki Chemika Police biją mistrza!

24.10.2015

Chemik Police pokonał PGE Atom Trefl Sopot 3:1 w trzeciej kolejce Młodej Ligi Kobiet. Drużyna z Trójmiasta broni tytułu zwycięzcy tych rozgrywek z poprzedniego sezonu.

Pierwsza partia na dobre rozkręciła się, kiedy obie drużyny przekroczyły barierę 15 punktów.Chemik dobrze prezentował się w polu serwisowym. Ostry serwis z wyskoku Ewy Sętkiewicz, Manueli Jakóbiak i Marceliny Wiązowskiej sprawiał rywalkom dużo problemów. Gra falowała, a obie ekipy zdobywały punkty seriami. Przy stanie 24:23 partię skutecznym atakiem zakończyła Jakóbiak

Druga odsłona przebiegała pod dyktando gospodyń. Kluczowym elementem gry były agresywna zagrywka i wysoka skuteczność gry w kontrze. Umiejętnie sytuacyjne piłki kończyła Wiązowska. Ponadto Karmen Zaleszczyk coraz odważniej grała środkiem. Dobrze z jednej nogi atakowała Dominika Tymosiewicz i Chemik prowadził już 2:0 w setach.

Trzeci set również szedł po myśli podopiecznych Joanny Mirek. Atom zaczął lepiej przyjmować, ale policzanki umiejętnie broniły przewagę. Taka sytuacja utrzymała się do samej końcówki (24:22). W tym momencie zabrakło zdecydowania. Chemik roztrwonił przewagę. Trener Mirek zdecydowała się na podwójną zmianę, posłała na boisko Aleksandrę Witkoś i Sandrę Łubniewską. Więcej zimnej krwi w samej końcówce zachowały sopocianki i odważnym atakiem ze skrzydła obiły blok, doprowadzając do stanu 2:1 w setach.

Niefortunna porażka w trzeciej partii nie podłamała gospodyń. Wyszły na parkiet z wiarą w sukces. Atom miał sporo problemów ze skończeniem piłki na siatce.

– Zagrałyśmy na prawdę dobrą siatkówkę i cieszymy się, że wygrałyśmy – podsumowuje spotkanie kapitan Chemika Police, Marcelina Wiązowska

Chemik Police – PGE Atom Trefl Sopot 3:1 (25:23, 25:19, 25:27, 25:15)

Chemik: Tymosiewicz, Jakóbiak, Zaleszczyk, Sętkiewicz, Wiązowska, Suwała, Świt (l.) Łubniewska, Witkoś, Gierczak

MVP meczu: Marcelina Wiązowska