Mocne wejście w Ligę Mistrzyń - Chemik gromi Agel

28.10.2015

Chemik Police pokonał Agel Prostejov w pierwszym meczu Ligi Mistrzyń i objął prowadzenie w grupie C.

W spotkaniu inaugurującym rozgrywki w tej grupie, Eczacibasi Vitra Stambuł dość niespodziewanie przegrało z Pomi Casalmaggiore 2:3. Drugim pojedynkiem w tej grupie był mecz Chemika Polce, Mistrza Polski, z Agelem Prostejov, najlepszą ekipą ligi czeskiej.

Pierwsza partia rozpoczęła się od bardzo zaciętej gry. Po asie serwisowym Anny Werblińskiej Chemik zszedł na przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem. Po chwili dobry serwis dołożyła Agnieszka Bednarek-Kasza, efektowny blok Helena Havelkova i gospodynie odskoczyły na trzy punkty (14:11).

Przyjezdne miały problemy z dokładnym przyjęciem. Teresa Melissa Vargas odbierała niedokładnie, przez co zespół nie był w stanie przyspieszać piłki do skrzydeł. W końcowym fragmencie seta świetnie w polu serwisowym spisywała się Anna Werblińska

Chemik dobrze radził sobie w przyjęciu. Po inauguracyjnej odsłonie miał 71% pozytywnego odbioru.

Drugi set rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodyń. Po efektownych blokach Madelaynne Montano i Heleny Havelkovej policzanki wyszły na wysokie prowadzenie (8:3). Joanna Wołosz umiejętnie rozgrywała, angażując w atak zawodniczki ze wszystkich stref boiska. Po asie serwisowym Havelkovej o czas poprosił szkoleniowiec gości (18:10). Gospodynie grały bardzo rozsądnie. Cierpliwie rozegrały końcówkę i prowadziły już 2:0 w setach.

Policzanki wciąż doskonale radziły sobie z serwisem przeciwniczek. W drugim secie Havelkova miała 100% pozytywnego odbioru. Świetną partię w obronie rozgrywała Paulina Maj-Erwardt. Dobrą atmosferę udało się utrzymać również na początku trzeciej partii. Po dwóch skutecznych kontrach i kolejnych asach Anny Werblińskiej mistrzynie Polski wyszły na sześciopunktowe prowadzenie (13:7).

Mając bardzo dobry odbiór i utrzymując skuteczność w ataku,  gospodynie nie mogły przegrać. Chemik zwyciężył pierwsze spotkanie w tegorocznej Lidze Mistrzyń i wyszedł na prowadzenie w grupie C.

Chemik Police – Agel Prostejov 3:0 (25:18, 25:16, 25:21)

Chemik: Werblińska - 13, Bednarek-Kasza – 6,  Wołosz – 2,  Havelkova - 18, Veljković - 7, Montano - 11,  oraz Maj-Erwardt (L).

Agel Prostejov: Markevich – 9, Borovinsek – 2, Weiss, Vargas Abreu – 11, Steenbergen – 6, Castaneda Simon – 6 oraz Kovarova (L), Gambova, Tinklova, Matienzo Liniares – 1, Pereira Soares.