Początek rundy rewanżowej

11.12.2015

Chemik Police rozpoczyna drugą rundę ORLEN Ligi. W meczu wyjazdowym zmierzy się z KS Pałacem Bydgoszcz.

W czwartek policzanki w świetnym stylu pokonały Eczacibasi Stambuł. Wypełniona po brzegi Azoty Arena dopingowała swoje ulubienice i trzymała za nie kciuki. Mistrzynie Polski jednak błyskawicznie wracają do ligowej rzeczywistości.

- Ciśnienie po takim meczu schodzi dość długo. Musimy jednak szybko wrócić na ziemię, bo zaraz kolejny pojedynek ligowy - mówiła Anna Werblińska.

W dwunastej kolejce Chemik zagra z Pałacem. W pierwszym spotkaniu obu drużyn lepsze okazały się mistrzynie Polski (3:0). Mecz trwał zaledwie 72 minuty. Statuetkę MVP zdobyła Izabela Kowalińska. Zapisała na swoim koncie 12 punktów (50% skuteczności w ataku).

Od tego czasu Pałac w rozgrywkach ligowych zaczął prezentować się odrobinę lepiej. Aktualnie zajmuje dziewiąte miejsce. Udało mu się wyprzedzić m.in. Legionovię Legionowo czy Developres SkyRes Rzeszów.

Zdecydowaną liderką zespołu jest Natalia Krawulska. Atakująca to trzecia, najlepiej punktująca ligi. Od początku sezonu zdobyła 154 punkty (3,58 na set). Przeciwko Chemikowi Krawulska jednak nie błyszczała. Zdobyła tylko pięć punktów (16% skuteczności w ataku). Znacznie lepiej spisała się Natalia Misiuna. Zdobyła dziewięć oczek (57% w ataku).

Mecz w Bydgoszczy będzie ostatnim przed przerwą reprezentacyjną. W przyszłym tygodniu siedem siatkarek Chemika dołączy do kadr narodowych i powalczy o igrzyska olimpijskie w Rio.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 17. Mecz nie będzie transmitowany w telewizji.