Pomagamy reprezentacji Polski

26.08.2019

Grupa Azoty Chemik Police i Developres SkyRes Rzeszów pomogą reprezentacji Polski mężczyzn w przygotowaniach do mistrzostw Europy.

Kadra Vitala Heynena rozpoczyna okres przygotowawczy poprzedzający mistrzostwa Europy 2019. Biało-czerwoni trenować będą w Arłamowie, sporym kompleksie na południu Polski.

Pojawił się drobny problem organizacyjny, ponieważ w Arłamowie nie ma maszyny do zagrywki, która jest niezbędna podczas przygotowań do zawodów.

- Zostaliśmy zapytani przez hotel, czy nie mamy maszyny, którą moglibyśmy pożyczyć. Niestety, my maszyny do zagrywki nie posiadamy, jednak nie chcieliśmy tak zostawiać sprawy, więc postanowiliśmy poszukać innych możliwości – mówi Marek Pieniążek, prezes Developresu.

Pieniążek pomyślał o Chemiku, w tym celu skontaktował się z prezesem Pawłem Frankowskim.

- Po telefonie od Marka długo nie musiałem się zastawiać. Lubię myśleć, że wszyscy jesteśmy siatkarską rodziną, nieważne czy to sekcja męska czy żeńska. Jeśli mogliśmy pomóc kadrze, to zdecydowaliśmy się zorganizować transport i wysłać maszynę do Arłamowa – mówi Frankowski.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 12 września. Grupa reprezentacji Polski: Holandia, Czechy, Czarnogóra, Estonia, Ukraina.