Zwycięski tie break w Rzeszowie

6.11.2016

Chemik Police pokonał Developres SkyRes Rzeszów 3:2.

Już na samym początku policzanki zanotowały gigantyczny przestój. Nie potrafiły zrobić przejścia przy zagrywce Katarzyny Mróz i po kilku akcjach trener Jakub Głuszak nie miał już żadnego czasu, a jego zespół przegrywał 4:10. Developres zaczął grać swobodnie, kończył sporo kontrataków. Mistrzynie Polski jednak potrafią gonić wynik i wielokrotnie to udowadniały. Dobre zagrywki zaprezentowały Anna Werblińska i Agnieszka Bednarek-Kasza. Chemik podbił kilka piłek w obronie, które na punkt zamieniła Katarzyna Zaroślińska. Udało się odrobić straty i wygrać zaciętą końcówkę.

Ciemną stroną pierwszej partii był niefortunny upadek Anny Werblińskiej, która doznała urazu i musiała opuścić parkiet. Na boisku zastąpiła ją Jelena Blagojević.

Policzanki były na fali. Wyszarpana partia inauguracyjna dodała im animuszu i wiary we własne umiejętności. Szybko zbudowały wysoką przewagę. Bardzo dobrze na parkiet wprowadziła się Blagojević. Serbka raz po raz wybijała piłkę po bloku rzeszowianek. Chemik przekonująco zwyciężył do 16.

Po dziesięciominutowej przerwie lepiej grę otworzyły siatkarki Developresu. Chemik mylił się w ataku, popełniał niewymuszone błędy. Mistrzynie Polski zniwelowały straty w środkowej części seta. Lepiej zagrały w bloku, skutecznie atakowała Aleksandra Jagieło. Tym razem zaciętą końcówkę zwyciężyły gospodynie. Atakiem z lewego skrzydła skończyła Klaudia Kaczorowska (25:23).

Czwarta partia była najbardziej wyrównaną ze wszystkich. Oba zespoły od początku rywalizowały punkt za punkt. W połowie seta odpaliła jednak Adela Helić. Atakująca kończyła prawie wszystkie próby w ataku i była motorem napędowym gospodyń, którym udało się doprowadzić do tie breaka.

Tie break zaczął się od wyrównanej walki. Developres nie chciał odpuścić, ale policzanki odskoczyły na dwa punkty, wyblokowały ataki Helić i Kaczorowskiej i zwyciężyły do 12.

Developres SkyRes Rzeszów - Chemik Police 2:3 (24:26, 16:25, 25:23, 25:21, 12:15)

Chemik: Jagieło (16), Werblińska (7), Zaroślińska (28), Wołosz (4), Veljković (13), Bednarek-Kasza (9), Zenik (l.) oraz Blagojević (12), Smarzek, Gajgał-Anioł (1).

MVP: Katarzyna Zaroślińska