Odwołane spotkanie 1/16 Pucharu CEV

28.10.2023
Grupa Azoty Chemik Police w 1/16 Pucharu CEV miał zmierzyć się z Hapoelem KFAR SABA.
 
Niestety, w związku z wydarzeniami w Izraelu, Hapoel poinformował CEV o wycofaniu się z tegorocznych rozgrywek europejskich pucharów.
 
- Rozmawialiśmy z przedstawicielami CEV, szukaliśmy rozwiązania. Zaproponowaliśmy rozegranie dwóch meczów u nas. CEV myślała również o rozegraniu jednego, rozstrzygającego spotkania, ale finalnie Hapoel wycofał się z rozgrywek – informuje Radosław Anioł, dyrektor zarządzający Chemika.
 
Hapoel aktualnie nie trenuje, siatkarki zagraniczne wyjechały z kraju. W związku z sytuacją, rekomendacjami rządu i brakiem zagranicznych lotów z i do Izraela, Hapoel podjął decyzję o wycofaniu się z rozgrywek.
 
- Na co dzień żyjemy sportem, to dla nas priorytet i robimy wszystko, aby odnieść sukces. Są jednak w życiu sytuacje, kiedy sport schodzi na dalszy plan. To jedna z nich. Najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi. Aktualnie trudno byłoby mówić o bezpiecznym rozgrywaniu meczów. Życzymy Hapoelowi jak najszybszego powrotu na parkiet i ponownego udziału w rozgrywkach europejskich – mówi Paweł Frankowski, prezes Chemika.

Tym samym znaleźliśmy się w 1/8 pucharu, gdzie zmierzymy się z wygranym meczu Swietelsky Bekescsaba (Węgry) vs. BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała. Pierwszy mecz w Bielsku zaplanowano na 8. listopada, rewanż na 15. listopada.