Chemik Police to siatkarki z najwyższymi umiejętnościami i wielkim sercem do gry, najlepsi trenerzy oraz wspaniali kibice

Radosław Anioł, Dyrektor Zarządzający Chemik Police

Klub

Od wielu lat

wspaniała drużyna

Historia z sukcesami

Chemik Police S.A. kontynuuje bogatą, 25-letnią tradycję żeńskiej piłki siatkowej w Policach. Dotychczas największe sukcesy polickie siatkarki osiągnęły na początku lat 90. ubiegłego stulecia, zdobywając dwukrotnie mistrzostwo Polski (1994 i 1995 r.) oraz trzykrotnie Puchar Polski (1993- 1995). Klub, ściśle związany z działającymi w Policach Zakładami Chemicznymi, po kilkunastu latach chudych i występów w niższych klasach rozgrywkowych, już pod szyldem nowego partnera: Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., w sezonie 2012/2013 awansował do krajowej elity żeńskiej siatkówki – Orlen Ligi.

W debiutanckim sezonie w Orlen Lidze Chemik Police zdobył tytuł Mistrza Polski oraz sięgnął po Puchar Polski.

W sezonie 2014/2015 siatkarki pod wodzą włoskiego trenera, Giuseppe Cuccariniego, obroniły tytuł Mistrza Polski, zdobyły Superpuchar Polski. Udanie także zadebiutowały w Lidze Mistrzyń, zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Taka postawa zaowocowała przyznaniem Chemikowi Police roli gospodarza Final Four, który w dniach 4-5  kwietnia 2015 r. odbył się w Azoty Arenie w Szczecinie. W kolejnym sezonie policzanki obroniły tytuł mistrzowski, zdobyły Puchar i Superpuchar Polski. 

Od 9 września 2013 r. klub jest spółką akcyjną, reprezentowaną przez jednoosobowy zarząd. 

Dalsze informacje o sukcesach klubu dostępne są w zakładce historia.