Miód na zdrowie dla siatkarek Chemika Police

27.10.2014

W minioną niedzielę w Centrum Handlowo-Rozrywkowym „Galaxy” mistrzynie Polski zapraszały kibiców na swoje mecze do hali przy Szafera w Szczecinie, gdzie już dzisiaj, 27 października o 18:00 zmierzą się z Tauronem Banimex MKS Dąbrowa Górnicza. Serbki Maja Ognjenović i Stefana Veljković oraz Anna Werblińska, Mariola Zenik i Izabela Kowalińska rozdawały autografy i pozowały do wspólnych zdjęć z fanami.

Zawodniczki wręczyły też nagrody w konkursach siatkarskich, w których można było zmierzyć wysokość swojego wyskoku dosiężnego oraz spróbować sił w rozgrywkach na konsolach Xbox 360. Najlepsi w tej rywalizacji okazali się Kacper Kowalczyk, Marcin Deryng, oraz Łukasz Niedbała i to oni otrzymali karnety na mecze Chemika rozgrywane w siatkarskiej ekstraklasie w sezonie 2014/2015. 

Wielką niespodziankę sprawił siatkarkom pan Hilary Roman, pszczelarz i wielki pasjonat siatkówki, który wręczył zawodniczkom ogromne słoje doskonałego miodu z własnej pasieki z życzeniami zdrowia i sukcesów w grze. Pan Hilary jest postacią niezwykle barwną i pomimo bardzo sędziwego już wieku z wielką swadą i energią rozprawiał o tajnikach techniki siatkarskiej.

– Jestem inżynierem i od kilkudziesięciu lat pasjonuję się niuansami techniki siatkarskiej. Mam opracowane w najdrobniejszych detalach opisy poprawy umiejętności gry we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła i jestem pewien, że wielu trenerów bardzo skorzystałoby z moich przemyśleń – powiedział pan Hilary. Być może tak się stanie, bo Anna Werblińska, która otrzymała od pana Hilarego plansze ze szczegółowymi opisami i wyliczeniami obiecała, że przekaże je trenerowi Cuccariniemu…