Mistrzynie Polski startują w Dźwirzynie

30.07.2014

Kilkudniowym, krótkim zgrupowaniem rozpoczną przygotowania do nowego sezonu mistrzynie Polski, siatkarki Chemika Police. Następnie formę będą szlifowały w hali i na siłowni w Policach oraz podczas turniejów i gier kontrolnych.

Sztab szkoleniowy zespołu, na czele z trenerem Giuseppe Cuccarinim postanowił, że okres treningowy przed niezwykle trudnym i wyczerpującym sezonem, m.in. ze względu na udział Chemika Police w elitarnej Lidze Mistrzyń, rozpocznie się krótkim zgrupowaniem od 6 do 10 sierpnia w Dźwirzynie. Bazą noclegową będzie Hotel Senator, natomiast treningi zaplanowano w hali w Mrzeżynie.  

- To nie będzie typowy obóz kondycyjny z nastawieniem na ciężką pracę, a raczej taki lekki i przyjemny powrót po urlopach do codziennych zajęć – wyjaśnia Radosław Anioł, manager klubu Chemik Police. - Dziewczyny nie spędzą więc całego czasu na siłowni czy w hali. Będzie zatem można je spotkać na plaży, a także na deptaku. Nadarzy się więc okazja do zrobienia zdjęcia czy otrzymania autografu. Natomiast intensywne treningi przed nowym sezonem rozpoczną się od 18 sierpnia w Policach. 

Na razie w przygotowaniach do nowego sezonu nie będą uczestniczyć siatkarki powołane do reprezentacji narodowych: Izabela Kowalińska (Polski) oraz Maja Ognjenović, Ana Bjelica, Sanja Malagurski i Stefana Veljković (Serbii). Jeśli wszystkie Serbki otrzymają powołanie do kadry na mistrzostwa świata we Włoszech (23.09 – 12.10), dołączą do drużyny dopiero w połowie października. Przypomnijmy, że inauguracja Orlen Ligi przypada na 4 października.

Absencja tych zawodniczek komplikuje nieco plan przygotowań i treningów. Najpoważniejszym problemem jest jednak brak pierwszej rozgrywającej, Mai Ognjenović. Trener Giuseppe Cuccarini ma do dyspozycji tylko Agnieszkę Rabkę. 

- Aby drużyna mogła  trenować w różnych ustawieniach taktycznych, potrzebne są dwie zawodniczki na pozycji rozgrywającej – dodaje Radosław Anioł. -  W związku z tym na dwa miesiące dołączy do naszej ekipy Kinga Bąk, występująca w minionym sezonie w Legionovii. Dla nas będzie to duża pomoc, a dla samej zawodniczki znakomite przygotowanie przed sezonem.

Jak informuje manager klubu, Chemik Police w okresie przygotowawczym rozegra kilka sparingów z atrakcyjnymi rywalami. Konkretne terminy zostaną ustalone przez sztab szkoleniowy.