Na boisku sentymentów nie będzie

31.10.2013

W ekipie Chemika Police od minionego poniedziałku trwa „Operacja Muszyna”. Treningi podporządkowane są poniedziałkowemu spotkaniu z wymagającym przeciwnikiem na jego terenie. Zapowiada się interesujący mecz chociażby dlatego, że dla Anny Werblińskiej i Katarzyny Gajgał – Anioł będzie to występ w doskonale znanej sobie hali i przed publicznością, przed którą zdobywały sukcesy w ostatnich latach. Agnieszka Bednarek – Kasza, także była zawodniczka klubu z Muszyny nie zagra z doskonale znanego powodu – rehabilitacji operowanego kolana.

- Bardzo mile wspominam trzy lata spędzone w Muszynie – mówi Katarzyna Gajgał – Anioł. – Zdobyłam z tą drużyną złoto, srebro i brąz w mistrzostwach Polski, puchar Polski i puchar CEV. To naprawdę dużo sukcesów jak na tak krótki okres czasu. Z sentymentem wspominam Muszynę, ale w poniedziałek na boisku sentymentów nie będzie.

- Pewnie, że jest miło wraca się do miejsc, w których spędziło się tak wiele czasu, do znajomych, przyjaciół dodaje Anna Werblińska. – Fajnie jest się z nimi spotkać… Ale na tym koniec sentymentów. Na boisku ich nie będzie – wtóruje swojej koleżance kapitan naszej drużyny.

- Dziewczyny osiągnęły tam naprawdę bardzo fajne wyniki – potwierdza trener Chemika Police, Mariusz Wiktorowicz. – Jednak wyjdą na boisko, żeby grać na sto procent dla swojej drużyny, dla swojego klubu. Przeciwnik nie będzie łatwy, bo Muszyna, to bardzo dobrze funkcjonująca mieszanka rutyny i młodości. Są tam dwie doświadczone przyjmujące: Aleksandra Jagieło i Karolina Różycka, grające techniczną i skuteczną siatkówkę. Do tego trzeba dołożyć dwie środkowe: Ivanę Plchotovą i Sylwię Wojcieską, które są wysoko w klasyfikacji najlepiej punktujących blokiem. Ponadto drużyna jest podbudowana ostatnimi zwycięstwami nad Dąbrową w lidze i nad turecką Hajfą w pucharze CEV. Na pewno rywalki postawią nam twarde warunki na boisku, ale my się do tego przygotowujemy. Z dnia na dzień nasz zespół ma coraz więcej informacji o obecnej drużynie z Muszyny. Opracowujemy taktykę, której konsekwentna realizacja w poniedziałkowym meczu powinna przynieść nam zwycięstwo.